Wzmacnianie poziomu cyberbezpieczeństwa. Szpital we Wrześni

.

Szpital i jego cyberbezpieczeństwo – ważna rzecz. Dotyczy to szczególnie wszystkich jednostek publicznych, które są codziennie narażane na zagrożenia cybernetyczne. Wspieranie audytem szpitali w zakresie cyberbezpieczeństwa powinno być usystematyzowane i cykliczne. Dlaczego? Szpitale pracują 24/7, a ich główną misją jest ratowanie ludzkiego życia.

 

Poziom cyberbezpieczeństwa w szpitalach

Wiele szpitali zauważyło, że mają potrzebę poprawienie odporności cybernetycznej w swojej jednostce. Wykorzystują do tego programy finansowane z ramienia NFZ, które zapewniają m.in. zakup sprzętu teleinformatycznego. Dzięki takim programom, szpitale mogą przeznaczyć własne środku na funkcjonowanie jednostki bez straty dla pacjentów.

 

Nasza oferta usług dla szpitali w ramach programów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa:

 

Jednym z wielu szpitali, które wspieramy w realizacji tych projektów, jest Szpital Powiatowy we Wrześni sp. z o.o. w restrukturyzacji. Ostatnio mieliśmy okazję w lipcu br. przeprowadzić im audyt zgodnie z Ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. 

Audyt operatora kluczowego. Co zostało wykonane?

  • Harmonogram działania

Na samym początku zostało określone, jakie zadania będą realizowane i dostosowano pod to harmonogram. Wszystko to zostało stworzone, aby zapewnić jakość, szybkość i sprawność w realizacji działań, unikając przy tym paraliżu w wykonywaniu codziennych obowiązków przez personel szpitala.

 

  • Analiza obecnego stanu

Przyjrzano się obecnej sytuacji szpitala pod kątem bezpieczeństwa informacji. Poprzez analizę zidentyfikowano systemy oraz infrastrukturę, która zapewnia do ciągłego świadczenia usługi kluczowej.

  • Audyt zgodny z UoKSC

Po sprawdzeniu zasobów jednostki pod kątem spełnienia wymagań wynikających ze statusu operatora usługi kluczowej, przygotowano rekomendacje co do aktualizacji dokumentacji i optymalizacji narzędzi bezpieczeństwa.

  • Pentesty

W ramach sprawdzania szpitala pod kątem organizacyjno-technicznym, przeprowadzono także testy podatności na wyznaczonych przez jednostkę płaszczyznach. Szpital dzięki temu pozyskał wiedzę, jak wyglądają zabezpieczenia od strony osób zewnętrznych.

Audyt bezpieczeństwa. Co zyskują szpitale?

Potwierdzenie zgodności bezpieczeństwa informacyjnego z wymaganymi ustawami

Weryfikację posiadanych dokumentów związanych z zagadnieniem bezpieczeństwa informacji

Informacje o sprawności posiadanych zabezpieczeń oraz potencjalnych podatnościach w systemie jednostki

Wskazówki w celu doskonalenia posiadanego poziomu jakości w sektorze cyberbezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Popularne wpisy

Ciekawe publikacje

Zaufali nam między innymi:

Skontaktuj się z nami

kontakt@doering-partnerzy.pl​
rodo, sygnalista: +48 600 210 513
prace b+r: +48 690 495 513​

Zobacz nasze referencje

Skip to content