Homogenizator. Urządzenie do produkcji zawiesin

.

Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie w postaci środków finansowych na zakup homogenizatora wraz z oprzyrządowaniem do naszego laboratorium B+R.

Od tego momentu mamy możliwość produkować różnego rodzaju zdyspergowane zawiesiny, w skali półprzemysłowej, do 50 litrów zarobu jednocześnie.

W ubiegłym tygodniu odebraliśmy homogenizator (patrz zdjęcie), który jest wyposażony m.in. w podwójny płaszcz, z możliwością ogrzewania w sposób regulowany przez medium pośrednie (woda, olej), w pompę zawracającą mieszaninę homogenizowaną, mieszadło obrotowe łopatkowe na osobnym wsporniku wraz z silnikiem oraz zestaw króćców ułatwiających załadunek i opróżnianie.

Konstrukcja urządzenia jest wykonana z zachowaniem skalowania głównych parametrów pracy tj.: zasady budowy zbiornika i pracy homogenizatora wraz z mieszadłem oraz pracy w cyrkulacji by-pass zapewnia przeniesienie wg zasady scaling-up opracowanej procedury z laboratorium na skalę produkcyjną.

Za pomocą tego urządzenia istnieje możliwość, na podstawie już wstępnie opracowanych receptur, z dostępnych materiałów, na terenie laboratorium, przygotowanie i modyfikację wielu prób do badań w skali przemysłowej i przekazania ich do testów zainteresowanym firmom i wprowadzenia dalszych zmian, aż do osiągnięcia oczekiwanych przez klienta właściwości. Dzięki urządzeniowi zostanie zaoszczędzone wiele cennych środków chemicznych (m.in. grafen, nanorurki), energię elektr., czas i oczywiście pieniądze. Homogenizator zapobiega marnotrawieniu surowców przekazanych do testów również przez ich ponowne zastosowanie. Oczywiście jest to jeden z kierunków rozwoju.

Jakiego rodzaju przygotujemy zawiesiny?

Składniki zawiesiny w miarę upływu czasu ponownie oddzielają się od siebie pod wpływem siły grawitacyjnej. Materiał stały osiada na podłożu (osadza się) lub sedymentuje, na przykład w zbiornikach lub pojemnikach. W zależności od potrzeb, przygotowane zawiesiny będą trwałe lub w dłuższym okresie, z bardzo niskim współczynnikiem sedymentacji.

W przypadku bardzo małych cząsteczek materiału stałego (rozmiar cząsteczek poniżej 1 µm), bez dodatkowych surowców, powstają stabilne zawiesiny. Drobne cząsteczki są utrzymywane w stanie zawieszenia poprzez ruch na poziomie molekularnym. Cząsteczki oddzielają się od cieczy jedynie bardzo powoli albo wcale (koloidy). Dużo zależy od rodzaju materiału rozproszonego.

Przy najbliższej okazji przedstawimy możliwości urządzenia i pierwsze produkty po homogenizacji.

Zapraszamy chętnych do współpracy i kierowania zleceń w celu przygotowania dobrze zdyspergowanych mieszanek (w tym koloidów i masterbaczy). Oferujemy pomoc oraz wieloletnie doświadczenie naszego zespołu naukowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Popularne wpisy

Ciekawe publikacje

Zaufali nam między innymi:

Skontaktuj się z nami

kontakt@doering-partnerzy.pl​
rodo, sygnalista: +48 600 210 513
prace b+r: +48 690 495 513​

Zobacz nasze referencje

Skip to content